Botanická zahrada

Díky podpoře Místního akčního plánu Orlová, kam spadá také naše obec, mohly dvě skupiny dětí naší školy navštívit zcela zdarma Botanickou zahradu v Orlové Lutyni. První skupinu tvořili žáci druhé a čtvrté třídy, ve druhé skupině byli žáci druhého stupně. Soukromé sbírky kaktusů a sukulentů překvapily množstvím i stářím některých exponátů. Pan Otakar Potyka během exkurze předal dětem spoustu užitečných informací o původu i pěstování rostlin a v závěru uskutečnil vědomostní soutěž. Úspěch v soutěži byl závislý nejen na pozorném vnímání všech zajímavých informací, ale také o postřehu a schopnosti se správně vyjádřit. V první skupině si nejlépe vedl Jirka Šmíd ze druhé třídy, ve druhé skupině se stala vítězem žákyně šesté třídy Emílie Smětalová . Oba vítězové si za svůj výkon domů odnesli krásné kaktusy.
Pokud se i vy chcete vyrazit za touto úžasnou podívanou, více informací naleznete na www.kaktusy-suk.cz.
Dáša Murycová