Bramborová razítka

Žáci druhé a třetí třídy se nedávno zapojili do kreativních pracovních činností, kde měli možnost tvořit z přírodních materiálů. Tento projekt nebyl jen o tvoření, ale také o prohloubení vztahu dětí k přírodě a praktickému využití toho, co si samy vypěstovaly. Součástí jejich práce byly brambory, které si s velkou pílí vypěstovali na školním záhonku. Byly použity jako základ pro výrobu razítek. Po sklizni každý žák dostal svou vlastní bramboru, kterou rozkrojil a následně do ní vyřezal jednoduché tvary – srdíčka, hvězdy, kytičky či zvířátka. Poté nanášeli barvu a otiskovali své výtvory na papír. Výsledkem byly nejen krásné otisky, ale také radost z toho, že mohou pracovat s něčím, co sami vypěstovali. Tento projekt děti nejen bavil, ale také rozvíjel jejich manuální zručnost a učil je úctě k přírodě a k vlastní práci.
Lucie Moskalová