Bramboráky

Ne všichni mají možnost si doma vyzkoušet, jak chutnají bramboráky z domácích brambor. Ale naši druháčci a třeťáčci ano. Na začátku však bylo rozhodnutí v loňském školním roce zasadit na školním záhonku brambory. Políčko po sklizni ředkviček zůstalo prázdné a byla by škoda půdu dále nevyužít. Při sadbě se děti seznámily s tím, co je to klíček, jak se brambory sadí, jak se musí přihrnout, aby hezky rostly. Těsně před zářijovými přívalovými dešti jsme stačili brambory sklidit a děti názorně viděly, že to, co pak jíme, nejsou kořeny, ale hlízy. Pak už se malí pěstitelé mohli sejít ve cvičné kuchyňce, aby si pod vedením paní učitelky Strýčkové a Murycové vyzkoušeli loupání a strouhání brambor a seznámili se se všemi ingrediencemi, které se do těsta musí přidat, aby si nakonec mohli pochutnat na výborných bramborácích. Na ochutnávku jsme pozvali také paní učitelku Moskalovou se svými prvňáčky, jelikož se s loňskými druháčky zapojila do výsadby brambor na školním pozemku.