Učíme se hrou

Při plnění výstupů vzdělávacího programu naší školy „Klíč k životu“ se žáci prvního ročníku seznámili se základní jednotkou délky – metrem. Žáci si nejprve vyrobili papírový metr z pruhu papíru a poté se vypravili na dlouhou chodbu školy, aby si vyzkoušeli praktické měření. Chodba školy je dlouhá 36,5 m, a přestože prvňáčci v matematice počítají v oboru čísel do 20, tři žáci si počínali velmi skvěle a délku chodby docela přesně změřili. Zjistili také, že vzdálenost mezi první a druhou třídou je 13 metrů. Svůj papírový metr si pak uložili do taštičky s pomůckami, abychom v závěru školního roku mohli přeměřit délku chodníků před školou nebo vzdálenosti na zahradě a hřišti. Žáci díky této aktivitě získali novou dovednost do života.
Dáša Murycová